Prakvapilo ma, že ani raz si do decku nezaradil Eidolona, ktorý mi príde ako jeden z pevných základov burnu.
1 hlas
Tento článek navazuje na první část, která se věnovala Legacy formátu ve smyslu existujících balíčků, jejich cen, základních strategií apod. Pokud jste jej nečetli, doporučuji tak udělat zde: Legacy pro začátečníky 1.
Dnešní článek by měl ukázat proces formování Vašeho balíčku. Kromě toho (v mém případě) odpovídá na otázku, zda má případná velká investice bude dávat smysl (je formát legacy zábavný? Není příliš rychlý? Bude mě metagame, kde často hry končí ve třetím kole, bavit?). Toto ostatně doporučuji všem: před velikou investicí si udělat jasno, zda Vás formát bude bavit, zda jej máte s kým hrát a kde...
Výběr balíčku
Formát si chci nejdříve osahat a zahrát. Zjišťuji, že v zásadě jediný opravdu levný balíček je Burn a na MTGO se dá pořídit pod 50 tixů (pro mě cca za 30, jelikož na MTGO již některé karty vlastním :-). Je to momentálně asi maximální investice, kterou jsem ochoten na začátku udělat a to zde dvou důvodů: jednak zatím nevím, zda mě bude formát bavit a jednak není správný čas na nákup Legacy balíčků (článek byl psán v průběhu publikace karet v sadě Eternal Masters), tj. hrozí, že u některých karet dojde k reprintu a podstatně klesat na ceně. Třicet tixů pro mě není příliš a jediné podstatné riziko je reprint Goblin Guide, které jsou jedinou opravdu dražší kartou). Rozhodnu se chybějící karty nakoupit a za 10 minut jsem připraven na svou první Ligu ve formátu Legacy. Decklist najdte níže.
Wichtelman
MTGO legacy primer
Balíček jsem ještě málo pozměnil, co se týče Sideboardu, jelikož jsem čekal hodně burnů, tak jsem přidal 2x kartu Zuran Orb na místo jednoho Sulfuric Wortexu a jedné Ratchet Bomby.
Obecně je samozřejmě jedno, jak si formát otestujete. Zda půjdete cestou budget balíčku, či si balíček od někoho půjčíte a nebo půjdete do rizika a investujete značný obnos peněz do tier 1 decku. Následující řádky tak poslouží jako náčrt procesu, kterým tak jako tak budete muset projít, ať už začnete s jakýmkoliv balíčkem.
Popis jednotlivých her, aneb osahání si balíčku:
1. Eldrazi
Svůj první zápas hraji proti Eldrazi a hra je jasně v režii soupeře. Trochu díky muliganům v obou hrách, ale asi bych prohrál i na sedmi. Posuďte sami:
V první hře začínám, mám guidu. Ta mi ukáže, že soupeři jde Chalice a já začínám cítit problémy (na ruce mám Lightning bolt a Swiftspeara. Bohužel karty za jednu manu se na ruce spíše množí než že by chodily země, které potřebuji (jsem na dvou). Hru rychle ukončí 5/5 Reality Smasher (foil, 249 Kč).
V druhé hře dostávám ještě větší „ponaučení“, kdy první kolo na mě vyskočí 2/1 flying s tokenem jako bonus a 2x Endless one v podobě 2/2, v dalším kole 5/5 trample haste a můžeme na další zápas. Děkuji :-).
Celkově 0:1
2. Stoneblade.
V první hře na mě postupně soupeř zahrál Hierarcha, dal mi Swordem na mou Goblin Guidu a nakonec True Name Nemesis (459 Kč). V první hře nemám na Nemesis odpověď, naštěstí jsem stihl soupeře ufritovat dříve než on mě ujezdit. Klíčový okamžik zápasu z mého pohledu byl ve chvíli, kdy jsem hrál Price of Progress (soupeř 3 nezákladní země a Wasteland). Protihráč mohl Wastelandem zničit jednu ze svých zemí a ušetřit 4 životy, což ale neudělal. V tom případě by to mohlo být ještě zajímavé. Takto dostal Fireblastem a blesčíkem a šlo se na druhou.
Ve druhé hře jsem měl solidní ruku, soupeř spíše pomalejší, ale začínal. On ve druhém kole Stoneforge Mystica (429 Kč), kterým našel Jitte, já ve druhém Ratchet Bombu (zkušeně nasajdováno :-) a začal šetřit countery na bombě (na Jitte). Ve třetím jsem dostal True Name Nemesis a dlouho jsem se musel zamyslet, zda budu chtít zničit True Name Nemesis, či nechat Bombu na Jitte (až jej soupeř vyloží). Rozhodl jsem se raději pojistit si Jitte a nechat se jezdit s Nemesis.
Cítil jsem se dost v klidu, jelikož Price of Progress měl být za 8. Soupěř ovšem měl pošetřeno Force of Will, takže musely přijít na řadu blesčíky. V top deck modu jsem potřeboval 2 blečíky z 6 karet, což se podařilo.
2:0
Celkově 1:1
3. Delver
V třetí hře bohužel nezačínám a proti mě stojí (respektive sedí :-) soupěř s Delverem...
Soupeř vykládá Delver, Monastery Swiftspear (59 Kč), avšak obojího se zbavím, dále vidím 2x Ponder, Brainstorm, Force of Will (trochu zbytečně na mou Goblin Guide, ale nezlobím se). Soupeř pořád něco točí, 2x gitaxian probe, brainstorm, já neztrácím čas a smažím ho.
Přijde klíčový okamžik (kdy mám šanci soupeře zabít, respektive si to myslím :-), kdy Swiftspear může jet za 3 (už je 2/3 díky zahranému Chain Lightningu), pokud zakástím Fireblast a obětuju dvě mountainy, to se rozhodnu udělat (jelikož to jde přesně za sedm, které soupeři zbývají), ale soupeř mě vytrikuje lightning boltem, kterým mi podstřelí Swiftspeara. Ok, stává se. Nejsem si jist, co byla správná play (soupeř měl dvě karty, z čehož jedna byla Daze, o které jsem věděl). Naštěstí si dolízn
u zemi navíc, kterou potřebuji a stejně tak záhy blesčík, který hru ukončí.
Do druhé odsiduju Fireblasty a Lava Spiky.
Přidám Exquisite Firecraft, pro jistotu dvě Ratchtet Bomby, ale i 2 Zuran Orby (po čase vnímám zařazení Zuranů jako chybu, ale to jsem v tuto chvíli netušil). Hra je dost vyrovnaná, klíčový moment přijde v okamžiku, kdy soupeř má na stole Pyromancera, Delver of Secrets (49 Kč) a dva tokeny, přičemž dostane Falloutem. Jednalo se o chybu z jeho strany, že vykládal na bord Delvera potom, co si mou ruku zkontroloval Gitaxian Probou a musel vědět o Falloutu. Poté již byla hra v mé režii.
2:1
4. Storm
Čtvrtou opět nezačínám a mám trochu problém se rozhodnout s muliganem (viz obrázek). Nakonec muliganuji. Hned první kolo řeším dilema, zda vyložit Guidu, či Swiftspeara (potom, co dostanu Gitaxian Probou a zahraným Ponderem). Je jasné, že může mít nahoře na knihovně zemi a je to také dost pravděpodobné. Ale stojí mi to za to, že mu dám o damage méně a landu si bude muset normálně líznout? A je soupěř natolik zkušený, aby si tam zemi po Probě nachystal? Nakonec se rozhodnu Guidu zahrát, země skutečně je nahoře na knihovně nachystaná a já mám i po tomto playi o čem přemýšlet :-). Soupěř si dále dá ještě jednou Gitaxian Probou za 2 životy a po druhém kole je na 7 životech.
Ve třetím kole přichází 2 Lotus Petaly, LED, a já začínám cítit problémy. Soupeř ví, že jej v příštím kole jej zabijím, takže bude i riskovat. Nebudu Vás unavovat (stejně jako mě soupeř), ale dostal jsem Tendrilama přesně za 20 :-).
Jde se na druhou. Pro jistotu sideboarduji Ratchet bomby...
V druhém kole mi dojde celkem ideálka, aneb turn 3 kill. První kolo Swiftspear, v druhém guida a lightning bolt, ve třetím Price of Progress za 4, lightning bolt (52 Kč) za 3, Swiftspear a Goblin Guida jedou za 5 a na ruce to jistí Fireblast... Jde se na třetí.
V třetí hře začíná soupeř Senseiem. Bohužel nejsem dost rychlý (špatný keep bez potvory?). V jeho čtvrtém kole ukončuje hru (Ad Nauseam a Tendrilly, i když tedy těsně). Tato hra byla asi o hodem kostkou, ale to se v Legacy bude stávat (to se za ty roky jen málo změnilo).
1:2
Celkově 2:2
5. Eldrazi
Soupěř začíná Lotus petal, Eye of Ugin, pak obětuje Lotus Petal a asi na 7 minut se zasekne. Zlobí se, že nemůže vrátit obětování Lotus Petalu, což mě tedy moc nepřekvapuje. Pak říká, že za chvíli conceduje a že bude nahlašovat chybu na Wizardy. Já si zatím vyřizuji nějakou poštu a v klidu čekám. Nakonec conceedne hru a jde se na druhou.
Druhá hra je v jeho režii. Přejede mě, jak Eldrazi kážou.
Třetí se vleče pomalu a oba se zastavíme na 0 kartách v ruce. Bohužel, soupeř má lepší draw (a tím nemyslím jen, že by si to lépe lízal, ale také fakt, že má v balíčku silnější karty a také si je lízá). Hru ukončí opět 5/5 pašík, který (aby se to nekazilo) ještě vylepší Jitte (609 Kč).
Celkově 2:3.
První změny v balíčku
Klíčovým poznatkem je, že formát je zběsile rychlý a některé balíčky budu jen stěží s burnem porážet. Z pěti zápasů jsem vyhrál pouze 2, výsledek spíše neslavný, ale určitě si ještě min. jednu ligu zahraji, abych měl statisticky významnější vzorek.
Výsledky jednotlivých matchupů
Z výsledku si odnáším několik ponaučení:
Je zřejmé, že s balíčkem budu muset něco udělat. V zásadě mám několik možností:
Bod číslo 1 zrealizuji hned: Jiné burn balíčky:
Následující balíčky jsem našel na internetu, přičemž mi to trvalo docela dlouho. Během prohlížení výsledků z MTGO jsem byl překvapený, jak málo často se Burn dostal do 5:0 balíčků. To samo nevěstí nic dobrého, jelikož je to levný balíček a pokud se i přes tento fakt velmi málo často probojuje na 5:0, tak to zřejmě nebude dobrý balíček. Nebudu však házet flintu do žita a pojďme se podívat na inspiraci:
Eldraque
MTGO legacy league
3 Exquisite Firecraft |
1 Sulfuric Vortex |
4 Leyline of the Void |
1 Pyroblast |
3 Searing Blood |
3 Smash to Smithereens |
GeistofIwin
MTGO legacy league
2 Smash to Smithereens |
4 Pyroblast |
2 Relic of Progenitus |
4 Pyrostatic Pillar |
3 Exquisite Firecraft |
Gobbohunter1
MTGO legacy league
1 Searing Blaze |
3 Smash to Smithereens |
3 Exquisite Firecraft |
1 Pithing Needle |
2 Tormod's Crypt |
3 Pyrostatic Pillar |
2 Vexing Shusher |
Audioslaved
MTGO legacy league
3 Smash to Smithereens |
3 Red Elemental Blast |
1 Searing Blaze |
2 Relic of Progenitus |
1 Pithing Needle |
2 Faerie Macabre |
2 Exquisite Firecraft |
1 Sulfuric Vortex |
Bryant Cook
SCG Open Philadelphia 2016
4 Destructive Revelry |
4 Path to Exile |
2 Stony Silence |
2 Grim Lavamancer |
3 Ensnaring Bridge |
Po zralé úvaze se rozhodnu změnit následující karty
Main deck
-4 Volcanic Fallout : příliš málo muziky za velkou cenu, aneb 2 dmg za tři many je opravdu hodně. Karta není úplně špatná proti některým balíčkům, ale případně ji budu hrát v SB, nikoliv v maindecku.
-4 Magma Jet : taktéž málo muziky za velkou cenu. Scry je super, ale svoje hry jsem většinou prohrával na rychlost, nikoliv na to, že bych neměl karty na ruce.
+2 Sulfuric Wortex: spíše dražší karta, ale účinná. Některé balíčky proti Vám „přežijí“ jen díky přidáním životů a to s Wortexem nepůjde..
+2 Searing Blaze: papírově se tato karta zdála velice dobrá, do soupeře 3 damage dá a ještě Vás zbaví potvory. Bohužel později při druhém turnaji jsem několikrát tuto kartu držel na ruce a rád bych ji býval vyměnil i za Incinerate.
+2 Grim Lavamancer: bytost, která umí Shock každé kolo (když máte naplněn hrob). I bez Fetchek se osvědčila a s Fetchakama může být ještě lepší.
+2 Exquisite Firecraft: Necounterovatelné 4 damage. Přesun ze SB.
Sideboard
-2 Sufluric Wortex: Wortexy se přesunuly do mainu
-1 Zuran Orb: Zuran Orb jsem nepoužil během prvních pěti her, tak jsem jeho počet snížil o 1
-2 Exquisite Firecraft: Přesun dvou kousků do mainu.
-2 Faerie Macabre: čtyři kusy od této karty se mi zdají opravdu moc. Později zjišťuji, že raději budu hrát Tormods Crypt, protože Faerie jde obejít např. Duresem a pak si hráč Stormu stejně dojde pro další kusy do skládačky pomocí Past in the Flames.
+2 Volcanic Fallout: dva Fallouty šly do SB
+2 Pyrostatic Pillar: Sideboard proti různým kombům jako je Storm, elfové apod. Vadí i spoustu dalším balíčkům.
+2 Pyroblast: Modrou hraje kdekdo, takže sem s Pyroblastama.
+1 Smash to Smitherness: na Stoneblade (Jitte), či na jakékoliv další nepříjemné artefakty.
Bohužel, ani uvedené změny příliš nevedly k vytouženému výsledku. Zahrál jsem si druhou ligu a opět s nevalným výsledkem (tentokrát 0:4 drop). Prohry s Eldrazi, UW Miracles, BUG a Stormem.
Další změny v balíčku
Balíčku se rozhodnu dát poslední šanci a udělat ještě klíčové změny.
Jdu prozkoumat podrobně „metagame“ na onlinu a pořádně se vyzbrojím na nejhranější balíčky. Schválně výraz "metagame" dávám do uvozovek, protože se budu dívat na 5:0 balíčky na onlinu, nikoliv na reálnou metagame. Ale nic lepšího k dispozici nemám (vy, pokud procházíte stejným procesem, ale řešíte real MTG, tak doporučuji navštívit turnaj/e a udělat si přehled o Vaší lokální metagame).
Prošel jsem si 10 turnajů z MTGO Legacy league a dospěl k následujícím číslům:
Ostatní balíčky byly zastoupeny 1x nebo vůbec. Burn byl pouze 1x. Jasnými vítězi jsou tedy na onlinu UW Miracles, Eldrazi Aggro a BUG. Balíček tak musím primárně stavět tak, aby tyto tři balíčky porážel (to je možná nadneseně řečeno, mám tím na mysli stavět co nejvíc proti nim a vyšperkovat na ně Sideboard). Pojďme si tyto tři klíčové matchupy zanalyzovat.
1. UW Miracles
Co se týče UW Miracles, tam je taktéž několik možností:
Asi nejlepší bude kombinace hned několika možností. Tj. zařadit Exquisite Firecrafty, případně Mishrovky do mainu a do sideboardu jak Pyroblasty, tak Ratchet Momby.
2. Eldrazi Aggro
Co se týče Eldrazi, tam máme trochu problém. Eldrazi se dají porazit různými způsoby:
Nám spíše zbyde hrát v Sideboardu karty typu Painters Servant či Ensnaring Bridge. Servant vyjde asi tak 10x levněji, takže máme vybráno :-).
3. BUG
Co se týče BUG, tak popravdě nevím, co na tento typ balíčku sideboardovat. Určitě se budou hodit následující karty:
Celkově (proti všem třem balíčkům) mi z toho vychází Painters Servanti, Ratchet Bomby, Pyroblasty a Pyrostatic Pillar do sideboardu.
Moc rád bych zařadil i Wastelandy, ale na ty momentálně není opravdu dobrá doba je pořizovat. Očekávám, že spadnou po vydání Eternal Masters na 20-25 tixů, zatímco nyní (v době psaní článku) mají 40 tixů. Nechci tak vyhodit řádově 60-80 tixů za 4 kousky.
Co však rád udělám je vylepším manabase o fetchky, tj. Wooded Foothills (459 Kč) a Bloodstained Mire (499 Kč). Vylepšní manabase je myšleno, že čistí knihovnu a snižují pravděpodobnost líznutí další země. Fetchky jsou teď sice dražší (kde jsou ty doby, kdy stály fetchky 2-2,5 tixu), ale jejich cena bude s největší pravděpodobností dále stoupat (blížící se modern sezona a navíc očekávám, že si jej pořídí legacy hráči, co si budou chtít užít Legacy Championship na modu).
Náhodou jsem si vzpomněl i na svůj kdysi první "mono red balíček", kterým byli Goblini a tam jsem hrál černou na splash a v sideboardu měl připravené zahazování v podobě Duressů a Cabal Therapy. Tato "strategie" by mohla být i dnes docela zajímavá a tak se rozhodnu do svého burnu přidat i 3 Badlandy (1799 Kč) a do sideboardu 4 Thoughtseize (509 Kč).
Celkově pak vypadá balíček následovně:
Lobo
Legacy League MTGO
Jak si možná všimnete, dal jsem si do balíčku i jednu Mishrovku - to abych zjistil, zda se mi tam bude líbit. Případně budu hrát i dva kusy - do doby než budou Wastelandy. Main doznal i dalších drobných změn, např. odstranění Searing Blaze, které často smrděly na ruce a nebylo je na co zahrát.
Třetí a poslední liga dopadla celkem uspokojivě: 3:2, přičemž jeden z prohraných zápasů byl celkem slušná smůla (lízl jsem 4 země v řadě, přičem v balíčku jich zbývalo asi 9, zatímco jiných karet řádově 40). Po analýze jsem zjistil, že jsem udělal jednu malou chybičku a býval bych mohl udržet situaci ještě o kolo navíc a mít tak šanci na 5. draw. Třeba bych si potřebný burn na soupeřův jeden život líznul :-). Jak ale říká Petr Sochůrek, není nutné hrát bezchybně, ale je třeba se ze svých chyb poučit...
Shrnutí
Celý tento druhý díl o Legacy měl sloužit k tomu, aby nastínil proces stavby, zlepšování a přestavby balíčků (dle metagame, inspirací se u jiných a také poučit se z chyb).
V tuto chvíli jsem rozhodnut dále mírně vylepšovat balíček (spíše kosmetické změny), dokoupení Wastelandů (v době, kdy bude vhodná doba) a v neposlední řadě nasbírání dalších cených zkušeností (chyb pořád dělám dost). Je také možné, že si postavím ještě jiný balíček (kandidátem by mohl být Storm, či Elves, které mě oba celkem baví).
Další článek a pravděpodobně závěrečný (pokud se k němu dostanu) bude o cenách legacy a současném vývoji (aktuální téma s ohledem na Eternal Masters :-).
Za CMUS, Luboš.
Prakvapilo ma, že ani raz si do decku nezaradil Eidolona, ktorý mi príde ako jeden z pevných základov burnu.
1 hlas
To Grafh: Dobrý postřeh. Uvědomil jsem si to až při své "třetí Lize" ve chvíli, kdy mi soupeř se Stormem dal Cabal Therapy "naslepo" a jmenoval právě Eidolona, (tj. jmenoval kartu, která by mu v tu chvíli nejvíc vadila) a v ten okamžik mi došlo, že je chyba jej nehrát. Jeho cena mě však nemile překvapila - 20 Tixů. Nákup jsem odložil na později a článek jsem už zapomněl o tuto informaci zaktualizovat.
0 hlasů
Za mě rozhodně palec nahoru, mám moc rád články tohoto typu. Jen tak dál :-)
0 hlasů
Ahoj, celkově pěkný článek, ale mám pár výhrad. Asi největší chyba je nehrát eidolona, který je ve většině případů super. Dal bych playset a vyndal Firecrafty a jednu zemi. Myslím, že miracly dokážeš rozjet i bez nich díky tvé rychlosti a 21 zemí je moc :) Dále se podle mě nevyplatí ta splash na černou. Jsi nachylnější na Wasteland a bolí tě tvůj vlastní Price of Progress. Ucítíš to třeba při mirroru. Ze stejných důvodů bych nehrál ani tu Factory. :) Navíc ji už nebudeš tak potřebovat jestli si tam dáš toho eidolona. Časem pořídíš Wastelandy a bude to dobrý. :)
0 hlasů
článek je krásně napsaný, díky za něj. ale stejně jako ostatní, i já mám k němu spoustu postřehů :-)
ten první decklist je fakt zlej... na druhou stranu zlej musí být, aby se na něm dalo ukázat, jak balík vylepšit. takže za mě v pohodě.
co se týče tvého playe fireblastu na posílení sviště - tak právě to je jedna z věci, proč není burn tak triviální, jak si o něm mnozí myslí. často je potřeba nad tím hodně přemýšlet. a vědět, kdy zariskovat a kdy ne je fakt hodně důležité.
další postřeh : jak přesně se duress dokáže zbavit faerie macabre? :-)
jinak ke splashi : ono to má význam, proč každý hraje burn jako monored. ta náchylnost na wasteland je fakt důležitá. že tě kousne vlastní Price, budiž, ale prostě wasteland imunita je hlavní důvod.
...a "blesčík" je naprosto otřesné slovo :-D
a na závěr k sidu: jehlou nic nezkazíš. (např. píchneš Top). grave hate je vždy potřeba : faerie, krytpa, extrakce... smash to smithereens také nic nezkazí. nebo shattering spree, jestli čekáš hodně čelistí. ta ratchet bomba je tam přesně na co? podle mě zbytečnost. ani Leyline of Sanctity není špatná. sice dost loterie, ale mně se mnohokrát velice dobře osvědčila.
0 hlasů
To Nicolas a Corwin: díky za tipy.
Jinak samozřejmě Duressem na onlinu to zahodit určitě nedokázal :-). Co si pamatuji, tak borec hrál Duressy a Terapie, takže to musela být ta Terapka.
0 hlasů
Měl bych menší dotaz. Coby nezkušený fritkař se chci zeptat Vás zkušenějších právě na toho Eidolona. Jeho význam jako anti storm kartu chápu zcela jasně, ale při jiných partiích přece musí vadit i mně samotnému ne? Vždyt téměř všechny karty, které hraji mají casting cost do 3. Nebo existuje snad něco co by tohle obcházelo?
0 hlasů
Ty potřebuješ soupeře co nejrychleji usmažit a ideálně, když si k tomu dopomůže sám. Na legacy je plno kouzel za 3 a méně many ve všech balících. Takže ty zahraješ Eidolona a předáš tah a soupeř se začne upalovat sám. Minimálně dostane za 2 když ti ho bude něčím zabíjet - a pokud ti ho nezabije a zahraje si třeba 2 kouzla, tak už to má za 4 a to může rozhodovat.
0 hlasů
To Mishra: Ve fritce svoje životy moc neřešíš. Buď soupeře zabiješ do 3-4. kola, nebo potom už on zabije tebe (rozjede kombo, zalokuje Counterbalancí, přidá si životy apod.). Jestli v tom 3-4. kole budeš mít 20 nebo 10 (díky fetchkám, Eidolonovy apod.) je v zásadě irrelevantní. Jediné, kdy to hraje roli, je v mirroru, či podobných matchupech, ale těch je opravdu na Legacy málo. Tudíž je lepší Eidolona v balíčku mít.
0 hlasů
Ak hraješ fritku, tak súper bude mať prakticky vždy menej života ako ty, takže je irelevantné, či kušeš aj seba, na čistý damage dealing vždy vyhraješ.
0 hlasů
Supr článek, dík za to. Jinak pár osobních postřehů.
Burn podle mě potřebuje v side nějaké Ensnaring Bridge, s nima bude matchup proti Eldrazi a obecně potvorovým deckům podstatně lepší (taky ti celkem vadí Tarmogoyf, Knight of the Reliquary, Marit Liege, všechno co vyleze ze Show and Tellu apod.). Určitě bych tam necpal Wastelandy, tvůj výherní plán by neměl sázet na manascrew soupeře, naopak chceš, aby soupeř dualy pokládal kvůli Price of Progress. Další občas hranou "lategame" kartou je Sensei Divining Top, je pomalý, ale umožňuje se v pozdější fázi hry vyhnout floodingu. Pokud bych splashoval černou, tak spíš na fritování než na discard. Mishrovku imho taky nehrát, když už nějaký nonbasic, přemýšlel bych o Barbarian Ring. Do sidu bych přidal nějaký Relic of Progenitus. a Smash to Smitherens.
0 hlasů
Přispívat mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud chcete vložit komentář, přihlaste se ZDE.
Report z 4. ročníku Legacy turnaje Memoriál Davida Gilla
Tome, díky nejen za čtivý report, ale hlavně za uspořádá(vá)ní této akce - snad se to příští rok seskládá lépe s Eternal Weekendem! ...
všechny komentářeStředeční výhledy 22/2024
Uff... Hodně drsné... :-) Dal sis s tím nehorázně moc práce, takže moc díky! Určitě si to všechno projdu a do dalších Výhledů určitě...
všechny komentářeStředeční výhledy 23/2024
Omlouvám se, ale předvánoční Výhledy se samozřejmě psaly ještě ve větším shonu než obvykle. Takže když jsem ten Premodern pod organizátorem...
všechny komentářeZapomenuté Mechaniky MtG: Shadow
Wow, dakujem za poopravenie. :) Stastne a Vesele!
všechny komentářeCesta za cEDH do dalekého Lisabonu
Uplne rozumiem. Mne osobne to pride zvlastne, ako urobit zlozenie tych stolov tak, aby hrali proti sebe ti najlepsi a povedzme hraci s...
všechny komentářeAnatomie obchodu s kartami Magic the Gathering
Možná jsme se tam potkali:) Byla to dobrá doba, až na, v Brně všudepřítomné, nácky...ale to na Francouzské nehrozilo:) Jojo...Isič,...
všechny komentáře